POŽEHNANÝ  ROK

Benefiční koncert pro kostel sv. Jakuba Většího

Když máte srdce na pravém místě, uděláte dobrou věc tím, čím Vás obdařil Bůh. Dar hudby a zpěvu se bude v našem kostelíčku prolínat poslední květnovou neděli. Hlavními účinkujícími, kteří nám přišli pomoci vybrat finanční prostředky na restaurátorské práce v kostele je sopránová zpěvačka a pedagožka paní Tereza Glosová a profesor Pražské konzervatoře pan Tomáš Hála. Na středověkých hudebních nástrojích "varhanní pozitiv, clavisimbalum", tak zpěvačku doprovodí jedinečnou duchovní hudbou největších skladatelů konce 14. a 1. pol. 15.století v úžasném interiéru našeho kostelíčku. Srdečně zveme.

Noc kostelů pod záštitou prezidenta České republiky Petra Pavla

Šestnáctým rokem se uskuteční celorepubliková akce "Noc kostelů". Tématem letošní noci je srdce. Krásný symbol, který spojujeme často s city a pocity. Věříme ovšem, že v tuto noc budou všechna srdce v pořádku a na správném místě.  Letos ze srdce převzal záštitu nad tímto projektem prezident České republiky pan Petr Pavel. Děkujeme.

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

V den svátku sv. Lucie jsme se i my sešli v našem kostelíčku a zpívali společně s celou republikou v šest večer koledy. Letos jsme se vánočně naladili koledami: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Pro návštěvníky máme na památku ručně vyráběné andělíčky pro štěstí. Poutnickou kartičku pro rok 2023 a publikace o panu faráři A.V. Kubém dostupné bez úplaty v kostele. Spokojené a klidné předvánoční období všem.

DŘEVOKAZNÝ HMYZ V KOSTELE

Letošní podzimní dny nám pomohli pracovníci z Draslovky zlikvidovat dřevokazný hmyz. Kostel hermetizovali a vyplynovali. Doufejme, že tesařík i červotoč k nám alespoň na nějaký čas nezavítají. Toto plynování mělo za úkol tento hmyz zničit ve všech stádiích vývoje.

PÉČE O NAŠI KULTURNÍ PAMÁTKU

Péče o naše kulturní dědictví není vůbec jednoduchá. V dnešní nelehké době to platí dvojnásob. My to ale nevzdáváme. Naši předci si prošli mnoha náročnými etapami a kostel také udrželi pro další generace. Velké poděkování patří všem jejichž zásluhou se o našem kostelíku mluví. Jsou to obyčejní lidé, nadšenci, odborní pracovníci, historici nebo instituce. Ministerstvo kultury, Národní památkový ústav, Arcibiskupství pražské, Podřipský vikariát, ŘKF Neratovice a mnoho dalších.

RESTAUROVÁNÍ V NAŠEM KOSTELE

Vážení poutníci a milovníci historických památek, náš strop byl v kostele částečně zrestaurován. Ovšem práce i přes dotaci z Ministerstva Kultury museli být pozastaveny. Pevně věříme, že i díky Vám dokončíme co jsme začali. Pokud víte o nějakém donátorovi, budeme moc rádi. Šiřte naše jméno mezi poutníky, rádi Vám umožníme prohlídku. Finanční příspěvky pro náš kostel posílejte na účet ŘKF Neratovice a do poznámky uveďte pro kostel sv. Jakuba v Libiši. Moc děkujeme.

Šestnáctým rokem se uskuteční celorepubliková akce "Noc kostelů". Tématem letošní noci je srdce. Krásný symbol, který spojujeme často s city a pocity. Věříme ovšem, že v tuto noc budou všechna srdce v pořádku a na správném místě. Letos ze srdce převzal záštitu nad tímto projektem prezident České republiky pan Petr Pavel. Děkujeme.

Když máte srdce na pravém místě, uděláte dobrou věc tím, čím Vás obdařil Bůh. Dar hudby a zpěvu se bude v našem kostelíčku prolínat poslední květnovou neděli. Hlavními účinkujícími, kteří nám přišli pomoci vybrat finanční prostředky na restaurátorské práce v kostele je sopránová zpěvačka a pedagožka paní Tereza Glosová a profesor Pražské...

Náš kostelíček potřebuje řádnou péči a o tu se nám stará i náš odborný technik Tomáš. Dělá nezbytné opravy a úpravy, poradí a uklidí. Práce to není jednoduchá, ale velice náročná jak zručností tak i fyzicky. Dnes se uskutečnila kontrola sítí ve střešních vstupech a dávali se nové proti ptactvu i hbitým kunám a lasičkám. Ve zvonici nám vyčistil...

Dnes jsme měli v kostele sv.Jakuba a ve zvonici vzácnou návštěvu pana Radka Rejška. Ten je v civilním životě velmi činorodým člověkem. Poznáte jej v mnoha rolích. Je českým hudebníkem, kampanologem, organologem, hudebním skladatelem, režisérem a redaktorem. V naší zvonici máme dva nádherné zvony, které přijel odborně prohlédnout. Dospěli jsme k...

Libušino náměstí, Libiš, 27711
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!