DŘEVOKAZNÝ HMYZ V KOSTELE

Letošní podzimní dny nám pomohli pracovníci z Draslovky zlikvidovat dřevokazný hmyz. Kostel hermetizovali a vyplynovali. Doufejme, že tesařík i červotoč k nám alespoň na nějaký čas nezavítají. Toto plynování mělo za úkol tento hmyz zničit ve všech stádiích vývoje.

PÉČE O NAŠI KULTURNÍ PAMÁTKU

Péče o naše kulturní dědictví není vůbec jednoduchá. V dnešní nelehké době to platí dvojnásob. My to ale nevzdáváme. Naši předci si prošli mnoha náročnými etapami a kostel také udrželi pro další generace. Velké poděkování patří všem jejichž zásluhou se o našem kostelíku mluví. Jsou to obyčejní lidé, nadšenci, odborní pracovníci, historici nebo instituce. Ministerstvo kultury, Národní památkový ústav, Arcibiskupství pražské, Podřipský vikariát, ŘKF Neratovice a mnoho dalších.

RESTAUROVÁNÍ V NAŠEM KOSTELE

Vážení poutníci a milovníci historických památek, náš strop byl v kostele částečně zrestaurován. Ovšem práce i přes dotaci z Ministerstva Kultury museli být pozastaveny. Pevně věříme, že i díky Vám dokončíme co jsme začali. Pokud víte o nějakém donátorovi, budeme moc rádi. Šiřte naše jméno mezi poutníky, rádi Vám umožníme prohlídku. Finanční příspěvky pro náš kostel posílejte na účet ŘKF Neratovice a do poznámky uveďte pro kostel sv. Jakuba v Libiši. Moc děkujeme.

V roce 2023 jsme si připomněli dva silné momenty spojené s naším panem farářem. Druhého května uplynulo dvacet let od jeho úmrtí a devatenáctého října bychom společně oslavili devadesát let od jeho narození. Páter Alois Kubý byl velkým člověkem po stránce fyzické, ale i srdcem. V našem regionu byl známou osobností nejen na úředních místech, ale...

Tradičně zveme na již patnáct let trvající projekt Noc kostelů. Kdy jsou naše skvosty otevřeny všem návštěvníkům a zájemcům o křesťanství i historii.

Každou druhou neděli v měsíci, kostel otevřen pro širokou veřejnost. Začátek od března 2023 od 14.00 do 17.00 hodin.

Libušino náměstí, Libiš, 27711
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!