DŘEVOKAZNÝ HMYZ V KOSTELE

Letošní podzimní dny nám pomohli pracovníci z Draslovky zlikvidovat dřevokazný hmyz. Kostel hermetizovali a vyplynovali. Doufejme, že tesařík i červotoč k nám alespoň na nějaký čas nezavítají. Toto plynování mělo za úkol tento hmyz zničit ve všech stádiích vývoje.

PÉČE O NAŠI KULTURNÍ PAMÁTKU

Péče o naše kulturní dědictví není vůbec jednoduchá. V dnešní nelehké době to platí dvojnásob. My to ale nevzdáváme. Naši předci si prošli mnoha náročnými etapami a kostel také udrželi pro další generace. Velké poděkování patří všem jejichž zásluhou se o našem kostelíku mluví. Jsou to obyčejní lidé, nadšenci, odborní pracovníci, historici nebo instituce. Ministerstvo kultury, Národní památkový ústav, Arcibiskupství pražské, Podřipský vikariát, ŘKF Neratovice a mnoho dalších.

RESTAUROVÁNÍ V NAŠEM KOSTELE

Vážení poutníci a milovníci historických památek, náš strop byl v kostele částečně zrestaurován. Ovšem práce i přes dotaci z Ministerstva Kultury museli být pozastaveny. Pevně věříme, že i díky Vám dokončíme co jsme začali. Pokud víte o nějakém donátorovi, budeme moc rádi. Šiřte naše jméno mezi poutníky, rádi Vám umožníme prohlídku. Finanční příspěvky pro náš kostel posílejte na účet ŘKF Neratovice a do poznámky uveďte pro kostel sv. Jakuba v Libiši. Moc děkujeme.

Po dohodě s autorem papírových modelů Ondřejem Hejlem, jsou zmenšenina kostela sv. Jakuba a další regionální architektonické památky, pro návštěvníky dostupné i v kostele sv. Jakuba.

Jedná se o speciální program, který umožní žákům i studentům individuálně vnímat v interiéru i exteriéru historické artefakty jako součást života. Snažíme se o rozvoj pozitivního vztahu k historii zábavnou formou.

Klikněte a můžete začít psát. Animi id est laborum et dolorum fuga et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio nam libero tempore cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus omnis voluptas assumenda est omnis dolor repellendus temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae

Název akce

25.01.2023

Klikněte a můžete začít psát. Sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo

Libušino náměstí, Libiš, 27711
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!